Субота, 22.09.2018, 08:02
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика

2 кв. 2016 р.

У І - ІІ кварталі 2016 р. лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Львівської ГГМЕ щоквартально виконувалися аналізи якості поверхневих вод Львівської області у 17 створах, з яких 6 знаходиться у басейні Західного Бугу, 8 – у басейні Дністра, 3 – у басейні Сяну.

Оцінка якості води здійснена згідно коефіцієнта забрудненості (КНД 211.1.1.106-2003) з порівнянням з ГДК для водних об’єктів рибогосподарського призначення (відповідно до Постанови КМУ від 27 травня 1996 р. № 552).

Середні значення показників якості води за І - ІІ квартал 2016 р. були порівняні з відповідними середніми значеннями показників якості води за цей період минулого року. Зміна якості води у пунктах спостережень залежить від кількості і якості стічних вод підприємств, неорганізованих стоків, метеорологічних факторів, гідрологічних умов річок під час відбору проб води тощо.

Отримані дані по радіологічних характеристиках (Цезій-137, Стронцій-90) не перевищують граничнодопустимі нормативи, що свідчить про стабільний радіаційний стан вод. При порівнянні багаторічних даних спостерігається деяка тенденція до зменшення активності цезію і стронцію, що пов’язано з їх розпадом.

Басейн р. Західний Буг. Полтва, ліва притока Західного Бугу, є найбільш забрудненою річкою басейну, оскільки виступає колектором стічних вод м. Львова. У І - ІІ кварталі 2016 р., відповідно до КНД 211.1.1.106-2003, її вода характеризувалася як «брудна». У створі в с. Кам’янопіль (нижче очисних споруд) за цей період виявлено понижений вміст розчиненого кисню (1 – 1,1 мгО2/дм3 при ГДК ≥ 4 мгО2/дм3), перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 17,8 - 19,1 рази), ХСК (у 6,3 – 6,5 разів), амонію (у 6,1 - 8,8 разів), нітритів (у 4,5 - 8,5 разів), фосфатів (у 14,9 - 17,4 рази), заліза (у 2,8 - 5 разів) і сульфатів (в незначній мірі). Порівняно з відповідним періодом 2015 р. якість води в річці погіршилася: знизилася концентрація розчиненого кисню, підвищилися показники БСК5 і ХСК, вміст фосфатів і заліза, однак знизилася концентрація амонію, нітратів і нітритів.

У створі «р. Західний Буг – м. Кам’янка Бузька» вода була «помірно забрудненою». Зафіксовано перевищення норм амонію (у 5,9 – 6,7 разів), нітритів (у 7,3 – 9 разів), фосфатів (у 5,8 – 9,8 разів), заліза (до 5,9 разів), БСК5, ХСК і сульфатів.  На якість води в створі можливий вплив стічних вод КП «Львівводоканал» через р. Полтву та Буського ВУГК. Порівняно з І – ІІ кварталом минулого року якість води в створі погіршилася за вмістом розчиненого кисню, амонію, нітритів і заліза, однак знизилася концентрація нітратів.

У створі «р. Західний Буг – м. Добротвір», нижче Добротвірського водосховища, вода була «помірно забрудненою». Виявлено перевищення граничнодопустимих норм амонію (у 4,7 – 5,8 разів), нітритів (у 7 - 7,3 рази), фосфатів (у 7,6 – 10,3 рази), а також норм БСК5 і ХСК. Від створу в м. Кам’янці-Бузькій якість води покращилася за вмістом розчиненого кисню, амонію, заліза і завислих речовин, проте підвищилася концентрація нітратів і фосфатів. Мінералізація води знизилася. На якість води в пункті спостережень можливий вплив стічних вод ПАТ «Західенерго» і КП «Кам’янкаводоканал». Порівняно з відповідним періодом минулого року якість води в створі погіршилася за вмістом амонію, нітритів і фосфатів, проте знизилася концентрація нітратів і завислих речовин.

У лівій притоці Західного Бугу, р. Раті (смт. Великі Мости), вода була «слабко забрудненою», її якість була найкращою порівняно з якістю води в інших створах басейну. Виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій заліза (у 3 - 4,4 рази), нітритів і фосфатів. Порівняно з І – ІІ кварталом 2015 р. якість води в річці несуттєво покращилася: в незначній мірі знизилося ХСК, концентрація нітратів, фосфатів і заліза. На якість води в створі можливий вплив стічних вод м. Жовкви через р. Свиню і м. Рави-Руської.

У пункті спостережень «р. Західний Буг – м. Сокаль» вода характеризувалася як «слабко забруднена», виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій фосфатів (у 3,9 – 5,2 рази), нітритів (у 2 – 6,8 разів) і заліза (до 2,1 разів), незначні перевищення норм БСК5, ХСК і сульфатів. На якість води в створі впливають стічні води КП «Червоноградводоканал». Від пункту спостережень в м. Добротворі до створу в м. Сокалі якість води покращилася за показником БСК5, вмістом розчиненого кисню, амонію, нітритів і фосфатів, проте підвищилася концентрація нітратів. Порівняно з відповідним періодом 2015 р. якість води в створі несуттєво покращилася за показником БСК5, вмістом розчиненого кисню, амонію, фосфатів, заліза і завислих речовин, однак підвищилася концентрація нітритів і нітратів.

У створі «р. Західний Буг – с. Старгород» вода була «слабко забруднена». Зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій амонію (до 3 разів), нітритів (у 2,3 – 8,3 рази) і фосфатів (у 3,6 – 4,1 рази), незначні перевищення норм БСК5, ХСК, заліза і сульфатів. На якість води в пункті спостережень можливий вплив стічних вод м.Сокаля. Від створу «р. Західний Буг – м. Сокаль» якість води суттєво не змінилася: підвищилася концентрація амонію і нітритів, проте знизився вміст нітратів і фосфатів. Порівняно з відповідним періодом минулого року якість води в створі покращилася за показником БСК5, вмістом розчиненого кисню, амонію, нітратів, фосфатів і заліза.

У І - ІІ кварталі 2016 р. вода у р. Полтві характеризувалася як «брудна», у створах «р.Західний Буг – м. Кам’янка-Бузька», «р. Західний Буг – м. Добротвір» - як «помірно забруднена», а в пунктах спостережень «р. Західний Буг – м. Сокаль», «р. Західний Буг – с. Старгород» і в р. Раті – як «слабко забруднена».

Порівняно з відповідним періодом 2015 р. погіршилася якість води у р. Полтві, в створі «р.Західний Буг – м. Кам’янка-Бузька» і в нижньому б’єфі Добротвірського водосховища. У пунктах спостережень «р. Західний Буг – м. Сокаль» і «р. Західний Буг – с.Старгород» і в р. Раті якість води покращилася. 

Басейн р. Дністер. У створі «р. Дністер – м. Самбір», що знаходиться у верхів’ї річки, вода була «слабко забрудненою» на межі з «чистою», зафіксовано одноразове перевищення норми нітритів (у 2 рази) і заліза (в незначній мірі). Порівняно з І – ІІ кварталом минулого року знизилося БСК5, загалом якість води в створі суттєво не змінилася.

У р. Стрв’яж (с. Луки), лівій притоці Дністра, вода характеризувалася як «слабко забруднена», виявлено перевищення граничнодопустимої концентрації нітратів (до 3,3 разів), заліза (до 3,8 разів) і фосфатів. Порівняно з відповідним періодом 2015 р. якість води в річці несуттєво погіршилася за вмістом розчиненого кисню, амонію, нітритів, заліза і завислих речовин, проте знизилося ХСК і концентрація нітратів. Мінералізація води підвищилася.

У р. Зубрі (с. Зубра) вода була «слабко забрудненою», виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 2 – 2,1 рази), амонію (у 2,2 – 6,7 разів), нітритів (у 3,3 -5 разів), фосфатів (у 3,9 – 5,6 разів) і заліза (у 2 - 3,5 разів), незначні перевищення норм ХСК і сульфатів. На якість води в створі можливий вплив дощової каналізації Сихівського району м. Львова і неорганізованих стоків. Порівняно з відповідним періодом минулого року якість води в річці погіршилася за вмістом амонію, нітритів, фосфатів і завислих речовин, однак знизився вміст нітратів. Мінералізація води підвищилася.

У р. Тисмениці (м. Дрогобич) вода характеризувалася як «слабко забруднена», зафіксовано перевищення норм БСК5 і ХСК, амонію (до 2,4 разів), нітритів (у 2,8 - 6,8 разів), фосфатів (у 2,9 - 3,7 разів), заліза (до 3,4 разів) і сульфатів.  На якість води в річці впливають стічні води Дрогобицького промвузла, міст Трускавець, Борислав і Стебник. Порівняно з відповідним періодом минулого року якість води покращилася: знизилося БСК5, вміст амонію, нітритів, нітратів і фосфатів. Мінералізація води знизилася.

У пункті спостережень «р. Дністер – смт. Розвадів» вода була «слабко забрудненою», виявлено незначні перевищення норм БСК5, нітритів, фосфатів і заліза. На якість води в створі впливають притоки, зокрема р. Тисмениця і р. Зубра, також можливий вплив стічних вод КП «Миколаївводоканал». Від створу в м. Самборі якість води погіршилася: знизилася концентрація розчиненого кисню, підвищилися показники БСК5 і ХСК, вміст амонію, нітратів, фосфатів і завислих речовин. Мінералізація води підвищилася. Порівняно з відповідним періодом 2015 р. якість води в створі несуттєво погіршилася: підвищилося БСК5, ХСК та вміст нітратів, однак знизилася концентрація амонію і заліза.

У створі «р. Стрий – смт. Верхнє Синьовидне», що знаходиться в ділянці підруслового водозабору м. Львова (згідно Наказу Держводагентства № 14 від 10 лютого 2015 р.), вода була «чистою», перевищень граничнодопустимих норм не зафіксовано. Висока якість води в створі зумовлена тим, що велика частина басейну річки займає територію з незначним антропогенним навантаженням. Порівняно з І - ІІ кварталом 2015р. несуттєво підвищилися показники БСК5 і ХСК, загалом якість води не змінилася. 

У пункті спостережень «р. Стрий – м. Жидачів» вода була «незабрудненою» («чистою»), перевищень граничнодопустимих норм не виявлено. Від попереднього створу несуттєво підвищилися показники БСК5 і ХСК, загалом якість води не змінилася. Порівняно з відповідним періодом минулого року якість води в створі в суттєво не змінилася: підвищилося БСК5 і концентрація нітратів, проте знизилося ХСК.

У створі «р. Дністер – с. Журавно» вода характеризувалася як «слабко забруднена». Виявлено перевищення граничнодопустимих норм фосфатів (до 2,2 разів), нітритів (до 2 разів), БСК5 і заліза. На якість води в створі здійснюють вплив притоки, зокрема р. Луг (що приймає стічні води м. Ходорів), р. Бережниця (приймає стічні води ПЖКГ Моршинської міської ради і ЖКС Дашавської сільської ради), р. Боберка (приймає стічні води м. Бібрки), а також, ймовірно, - стічні води м. Новий Розділ. Від створу в смт.Розвадові якість води покращилася за показниками БСК5, ХСК, вмістом нітратів і розчиненого кисню, проте підвищилася концентрація фосфатів. Порівняно з відповідним періодом 2015 р. якість води в створі суттєво не змінилася: знизився вміст амонію, проте підвищилося ХСК і концентрація нітратів.

У І – ІІ кварталі 2016 р. вода у більшості пунктів спостережень басейну була «слабко забрудненою», у р. Стрий -  «чистою».

Порівняно з відповідним періодом минулого року несуттєво покращилася якість води  у р. Тисмениці. У рр. Стрв’яж, Зубра і в створі «р. Дністер – смт. Розвадів» якість води погіршилася. В інших пунктах спостережень якість води суттєво не змінилася.

Басейн р. Сян (транскордонні ділянки). Моніторинг якісного складу поверхневих вод на транскордонних ділянках здійснюється лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ у трьох створах басейну р. Сян: «р. Шкло – смт. Краківець», «р. Вишня – с.Черневе», «р. Завадівка – с. Грушів».

У І – ІІ кварталі 2016 р. у всіх створах басейну вода характеризувалася як «слабко забруднена».

У р. Шкло (смт. Краківець) зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (до 3,3 разів), фосфатів (до 2,4 разів), заліза (у 2 – 3,5 рази) і сульфатів (у 4 – 5 разів), перевищення норм БСК5 і кальцію. На якість води в пункті спостережень можливий вплив стічних вод Яворівської КЕЧ. Високі концентрації сульфатів і кальцію зумовлені природними чинниками і є характерними для даного створу. Порівняно з відповідним періодом минулого року якість води в річці несуттєво покращилася: знизилося БСК5, вміст амонію і нітратів, однак підвищилася концентрація нітритів і фосфатів. Знизилася мінералізація води, в т. ч. вміст сульфатів, однак підвищилася концентрація кальцію. 

У створі «р. Вишня – с. Черневе» виявлено перевищення граничнодопустимих норм нітритів (до 3 разів), заліза (до 3,2 разів), БСК5 і заліза. На якість води в створі можливий вплив неорганізованих стоків. Порівняно з І - ІІ кварталом 2015 р. якість води в створі несуттєво погіршилася за показником ХСК, вмістом розчиненого кисню, нітритів і нітратів, проте знизилося БСК5 і концентрація заліза.

Якість води в р. Завадівці (с. Грушів) була найкращою порівняно з якістю води в інших досліджуваних річках басейну. У І - ІІ кварталі 2016 р. у річці зафіксовано перевищення граничнодопустимої концентрації заліза (у 2,1 - 3,9 разів), що зумовлено природними факторами. Порівняно з відповідним періодом минулого року у створі підвищилася концентрація нітратів, проте знизився вміст амонію, загалом якість води не змінилася.

Порівняно з І - ІІ кварталом 2015 р. якість води в р. Шкло несуттєво покращилася, у р. Вишні – погіршилася, а в р. Завадівці – суттєво не змінилася.

Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин
Хостинг, реєстація доменів за низькими цінами

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz