Субота, 17.03.2018, 05:33
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика
Головна » 2013 » Червень » 4 » Еколого-меліоративний стан осушуваних земель Львівської області на передпосівний період та прогноз на середину вегетаційного періоду
09:36
Еколого-меліоративний стан осушуваних земель Львівської області на передпосівний період та прогноз на середину вегетаційного періоду
       Площа осушуваних земель Львівської області складає 513,2 тис. га,  які знаходяться під наглядом Львівської гідрогеолого-меліоративної експедиції.
       За метеорологічними умовами холодний період 2012-2013 років був теплішим у порівнянні з середньобагаторічними показниками і трохи холоднішим від  відповідного періоду минулого року. Кількість атмосферних опадів за цей період становила 291 мм, що на 91 мм більше за середньо-багаторічні значення і на 105 мм більше, ніж за відповідний період минулого року.
       Середньомісячна температура повітря по Львівській області за період з листопада 2012 по березень 2013 року становила -0,5ºС, що на 0,6ºС вище за середньо-багаторічні значення і на -0,4ºС нижче ніж за попередній аналогічний період.
      Рівні ґрунтових вод на осушувальних системах (табл..1) незначно піднялись в порівняні з минулим роком і спостерігались в середньому по області на глибині 0,95 м. Високе залягання рівнів ґрунтових вод (вище 0,5 м) у передпосівний період спостерігалось на площі 11,4 тис.га.
       В порівняні з минулим роком дещо зменшилась площа осушуваних земель з сприятливим меліоративним станом, (з 151,1 тис.га в 2012році до 140,5 тис.га в 2013році)(табл.2).
       Причинами незадовільного стану (11244 га – 2% від наявності) є технічний стан осушувальної мережі і водопропускних споруд та господарські чинники. Незадовільний технічний стан осушувальних систем спостерігається переважно на осушуваних землях з технічно  несправною осушною мережею. Так, в цілому по області, на площі 11211 га необхідно провести реконструкцію осушної мережі ( на о/с Тершаківська – 1,86 тис. га, о/с Нежухівська – 475 га, о/с Острівська – 1,3 тис. га, і інших) . В ряді районів, особливо в Бродівському, Сокальському, Золочівському і в інших слід також провести чистку від мулу і трав'янисто-чагарникової рослинності ряд регулюючих каналів і ставків, поглиблення русел рік, тощо.
       Серед господарських чинників, що вплинули на меліоративний стан осушуваних земель, слід відзначити порушення технології обробітку ґрунту, неорганізований випас худоби, наявність торфорозробок та гірничих виробіток.
       За прогнозом на середину вегетаційного періоду 2013 року осушувані землі з високим заляганням рівня ґрунтових вод (< 0,5 м) передбачаються на площі 11213 га. Це технічно-несправні землі, в основному, в Пустомитівському (Полтвинська о/с.), Дрогобицькому, Городоцькому (о/с Тершаківська), Радехівському і Самбірському районах.
       Достовірність виконаного прогнозу на передпосівний період, зокрема по площах з високим заляганням РГВ(вище 0,5м) висока і складає на площі 11211 га 100%, так і на решті осушуваних угідь.
       Для покращення меліоративного стану осушуваних угідь Львівської області необхідно провести:

-  агротехнічні (глибоке розпушення, кротування, ) та хімічні (вапнування кислих ґрунтів на площі 92007 га та внесення органічних і мінеральних добрив) заходи,

-  використовувати ґрунтозахисні сівозміни при експлуатації осушуваних земель:

-   виконати ремонтні роботи, зокрема провести реконструкцію осушувальної мережі на площі 11,2 тис. га (Тершаківська о/с, Острівська о/с, Нежухівська о/с, та ін..)

-   провести очистку рік Болодурка, Болотня, Острівка , а також поглиблення і очистку провідних та регулювальних каналів і ремонт ГТС, на більшості осушувальних систем області .(табл.6).

-   Особливу увагу необхідно звернути на підготовку осушувальних систем, особливо Дрогобицького, Сокальського, Самбірського УВР до проведення двостороннього регулювання водно-повітряного режиму (шлюзування), виконання агротехнічних заходів (глибокого розпушення, щілювання, вузько загінної оранки), проведення ремонту гідротехнічних споруд, акумулювання вологи та на очищення русел меліоративних каналів, як міжгосподарських так і внутрішньогосподарських осушувальних  систем.


                                             

                                             

Переглядів: 610 | Додав: johnkor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz