Субота, 17.03.2018, 05:28
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика
Головна » 2015 » Травень » 12 » ІНФОРМАЦІЯ про еколого-меліоративний стан осушуваних земель Львівщини на передпосівний період та прогноз на середину вегетаційного періоду
13:54
ІНФОРМАЦІЯ про еколого-меліоративний стан осушуваних земель Львівщини на передпосівний період та прогноз на середину вегетаційного періоду

    Станом на 1 січня 2015 року площа осушуваних земель Львівської області складає 513,2 тис. га,  які знаходяться під наглядом Львівської  гідрогеолого-меліоративної експедиції.

    За метеорологічними умовами холодний період 2014-2015 років був теплішим у порівнянні з середньо-багаторічними показниками і аналогічним до відповідного періоду минулого року. Кількість атмосферних опадів за цей період становила 157 мм, що на 44 мм менше за середньо-багаторічні значення і на 23 мм менше, ніж за відповідний період минулого року.

    Середньомісячна температура повітря по Львівській області за період з листопада 2014 по березень 2015 року становила 2,5ºС, що на 3,3ºС вище за середньо-багаторічні значення і відповідала температурі за попередній аналогічний період.

    Рівні ґрунтових вод на осушувальних системах трохи понизились в порівняні з минулим роком і спостерігались в середньому по області на глибині 1,05 м. Високе залягання рівнів ґрунтових вод (вище 0,5 м) у передпосівний період спостерігалось на площі 11,2 тис.га.

     В порівняні з минулим роком дещо зменшилась площа осушуваних земель з сприятливим меліоративним станом, ( з 140,5 тис.га в 2014 році до 109,8 тис.га в 2015 році) .

    Причинами незадовільного стану (11224 га – 2% від наявності) є технічний стан осушувальної мережі і водопропускних споруд та господарські чинники. Незадовільний технічний стан осушувальних систем спостерігається переважно на осушуваних землях з технічно  несправною осушною мережею. Так, в цілому по області, на площі 9199 га необхідно провести реконструкцію осушної мережі (особливо на о/с Тершаківська – 1,86 тис. га, о/с Нежухівська – 475 га, о/с Острівська – 1,3 тис. га і інших. В ряді районів, особливо в Бродівському, Сокальському, Золочівському і в інших слід також провести чистку від мулу і трав'янисто-чагарникової рослинності ряд регулюючих каналів і ставків, поглиблення русел рік, тощо.

     Серед господарських чинників, що вплинули на меліоративний стан осушуваних земель, слід відзначити порушення технології обробітку ґрунту, неорганізований випас худоби, наявність торфорозробок та гірничих виробіток.

    За прогнозом на середину вегетаційного періоду 2015 року осушувані землі з високим заляганням рівня ґрунтових вод передбачаються на площі 11211 га. Це технічно-несправні землі, в основному, в Пустомитівському (Полтвинська о/с.), Дрогобицькому, Городоцькому (о/с Тершаківська), Радехівському і Самбірському районах.

    Достовірність виконаного прогнозу на передпосівний період, зокрема по площах з високим заляганням РГВ (вище 0,5 м) висока і складає на площі 11211 га 100%, так і на решті осушуваних угідь. 

    Для покращення меліоративного стану осушуваних угідь Львівської області необхідно провести:

-агротехнічні (глибоке розпушення, кротування, ) та хімічні (вапнування кислих ґрунтів на площі 89308 га та внесення органічних і мінеральних добрив) заходи;

-використовувати ґрунтозахисні сівозміни при експлуатації осушуваних земель;

- виконати ремонтні роботи, зокрема провести реконструкцію осушувальної мережі на площі 9,2 тис. га (Тершаківська о/с, Острівська о/с, Нежухівська о/с, та ін.);

-провести очистку рік „Болодурка”, „Болотня”, Острівська, а також поглиблення і очистку провідних та регулювальних каналів і ремонт ГТС на більшості осушувальних систем області;

-особливу увагу необхідно звернути на підготовку осушувальних систем, особливо Дрогобицького, Сокальського, Самбірського УВГ до проведення двостороннього регулювання водно-повітряного режиму (шлюзування), виконання агротехнічних заходів (глибокого розпушення, щілювання, вузькозагінної оранки), проведення ремонту гідротехнічних споруд, акумулювання вологи та на очищення русел меліоративних каналів, як міжгосподарських так і внутрішньогосподарських осушувальних  систем.

 

 

Переглядів: 184 | Додав: johnkor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz