П`ятниця, 23.02.2018, 05:10
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика
Головна » 2013 » Січень » 9 » Оцінка якості поверхневих вод Львівської області за результатами аналізів Львівської ГГМЕ за ІV квартал 2012 р.
09:30
Оцінка якості поверхневих вод Львівської області за результатами аналізів Львівської ГГМЕ за ІV квартал 2012 р.

У ІV кварталі 2012 р. лабораторією вод і грунтів Львівської ГГМЕ було виконано аналізи якості води у 17 створах, з яких 6 знаходяться у басейні Західного Бугу, 8 – у басейні Дністра і 3 – у басейні Сяну.

Басейн р. Західний Буг. У р. Полтві (с. Кам`янопіль, нижче очисних споруд м.Львова) зафіксовано понижену концентрацію розчиненого кисню (3,36 мгО2/дм3 при ГДК ≥ 4 мгО2/дм3), перевищення гранично допустимої концентрації амонію в 2 рази (при ГДК ≤ 2 мг/дм3), БСК5 в 13 разів (при ГДК ≤ 3 мгО2/дм3), ХСК в 5,5 разів (при ГДК ≤ 15 мгО2/дм3), високий вміст завислих речовин (142 мг/дм3), висока колірність (60 градусів), перевищення норми запаху (4 бали, при ГДК≤1). Порівняно з минулим кварталом знизилася концентрація амонію, підвищився вміст розчиненого кисню, нітритів і нітратів, що свідчить про більш інтенсивне проходження поцесів нітрифікації; знизилися рівні БСК5 і ХСК, концентрація заліза загального.

У створі „р. Західний Буг – м. Кам`янка-Бузька” (нижче впадіння р. Полтви) було зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації амонію в 1,8 разів, ХСК - в 1,1 рази. Порівняно з минулим кварталом виявлено зниження показника БСК5 і вмісту розчиненого кисню, а порівняно з ІV кварталом 2011 р. – зниження концентрації заліза загального, незначне підвищення вмісту амонію зі зниженням вмісту нітратів.

У нижньому б’єфі Добротвірського водосховища (м. Добротвір) зафіксовано перевищення норми БСК5 (в 1,6 раза) і незначне перевищення рівня ХСК. Порівняно з минулим кварталом 2012 р. знизилася концентрація заліза загального і фосфатів, підвищилася мінералізація води і концентрації речовин азотної групи; порівняно з  ІV кварталом минулого року підвищилася мінералізація води, вміст речовин азотної групи, фосфатів, БСК5 і ХСК, знизилася концентрація заліза.

У р. Раті (смт. Великі Мости) не зафіксовано перевищень гранично допустимих концентрацій за жодним показником. Порівняно з ІІІ кварталом, виявлено зниження концентрації розчиненого кисню (в межах норми) і заліза загального; порівняно з ІV кварталом 2011 р. знизився вміст розчиненого кисню.

У створі „р. Західний Буг – м. Сокаль”, що знаходиться нижче місця скидів           КП „Червоноградводоканал”, виявлено перевищення БСК5 в 1,7 рази і ХСК в 1,2 рази. Порівняно з минулим кварталом зросла концентрація амонію і нітратів, БСК5, було виявлено незначне збільшення мінералізації води. Порівняно з ІV кварталом минулого року підвищилася мінералізація води і концентрація нітратів, знизився вміст заліза.

У створі „р. Західний Буг – с. Старгород” (на виході річки за межі Львівської області) зафіксовано перевищення норми БСК5 в 1,3 рази. Порівняно з ІІІ кварталом 2012р. знизилася концентрація заліза.

Басейн Дністра. У р. Стрв’яж (смт. Луки, нижче скиду стоків м. Самбір) не зафіксовано перевищень гранично допустимих норм. Порівняно з минулим кварталом знизилася концентрація заліза. Порівняно з IV кварталом 2011 р. виявлено зниження  БСК5, концентрації амонію і незначне підвищення вмісту нітратів.

У створі „р. Дністер – м. Самбір” (верхів’я Дністра) не виявлено перевищень гранично допустимих норм. Порівняно з ІІІ кварталом знизився рівень БСК5. Порівняно з IV кварталом минулого року знизилася мінералізація води, вміст амонію і нітратів, розчиненого кисню, БСК5.

У р. Тисмениці (м. Дрогобич, нижче місця скидів стоків Дрогобицького промвузла, м. Трускавця і м. Борислава) зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації амонію в 2 рази, БСК5 в 1,3 рази, ХСК в 1,1 рази. Порівняно з минулим кварталом знизилася мінералізація води, зокрема вміст хлоридів, сульфатів, концентрація заліза і завислих речовин. Порівняно з IV кварталом минулого року підвищилася мінералізація води, зокрема концентрація сульфатів, вміст амонію; знизилася концентрація розчиненого кисню, заліза, фосфатів.

У р. Зубрі (с. Зубра, нижче місця скидання дощових стоків Сихівського району м.Львова) у IV кварталі зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації заліза загального в 1,7 разів, БСК5 в 1,2 рази, ХСК в 1,1 рази. Порівняно з минулим кварталом якість води в річці не змінилася.

У створах „смт. Розвадів” і „с. Журавно” на р. Дністер, „смт. Верхнє Синьовидне” і „м. Жидачів” на р. Стрий перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

У створі „р. Дністер – смт. Розвадів”(нижче гирла р. Тисмениці) порівняно з минулим кварталом суттєвих змін якості води не втявлено. Порівняно з IV кварталом 2011р. знизився вміст амонію, розчиненого кисню, БСК5, було незначне зниження мінералізації води і вмісту заліза.

У пункті моніторингу „р. Стрий – смт. Верхнє Синьовидне” порівняно з ІІІ кварталом 2012 р. і IV кварталом 2011 р. знизився вміст розчиненого кисню (в межах гранично допустимої концентрації). 

У створі „р. Стрий – м. Жидачів” (що знаходиться нижче місця скиду стічних вод целюлозно-паперового комбінату) порівняно з ІІІ кварталом 2012 р. якість води не змінилася. Порівняно з IV кварталом 2011р. знизилася концентрація розчиненого кисню, амонію, заліза загального, БСК5.

У пункті моніторингу „р. Дністер – с. Журавно” (нижче місця скиду стічних вод м.Ходорів через р. Луг) порівняно з минулим кварталом підвищилася мінералізація води, зросла концентрація нітратів. Порівняно з IV кварталом 2011 р. суттєвих змін якості води не виявлено.

Басейн Сяну. У створі „р. Вишня – с. Черневе” зафіксовано перевищення вмісту заліза в 2 рази. Порівняно з минулим кварталом якість води в річці не змінилася. Порівняно з ІV кварталом 2011 р. зросла мінералізація води і вміст заліза, знизилося БСК5.

У р. Шкло (смт. Краківець) було виявлено перевищення гранично допустимої концентрації заліза в 1,2 рази. Зафіксовано незначне зростання вмісту заліза порівняно з минулим кварталом, зниження концентрацій амонію і нітратів  порівняно з IV кварталом 2011 р.

У створі „р. Завадівка - с. Грушів” неревищень гранично допустимих норм не виявлено. Порівняно з минулим кварталом суттєвих змін якості води в річці не відбулося.

 Склав: інженер-лаборант ІІ категорії                                              М. З. Шіпка

Переглядів: 413 | Додав: johnkor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz