Неділя, 18.02.2018, 10:12
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика
Головна » 2013 » Листопад » 11 » Підтоплення земель та сільських населених пунктів Львівської області
09:46
Підтоплення земель та сільських населених пунктів Львівської області

       Львівська ГГМЕ, станом на 01.10.2013 року, підготувала щорічний інформаційний звіт за матеріалами спостереження за РГВ та контролем підтоплення земель і сільських населених пунктів в зоні впливу меліоративних систем.

       В цій інформації надаються дані про основні метеорологічні елементи (середньомісячні температури повітря та суми опадів) за період з жовтня 2012 року по вересень 2013 року, розподіл площ підтоплення меліорованих земель і сільських населених пунктів за глибиною залягання РҐВ, а також заходи, необхідні для його ліквідації.

       Період з 01.10.2012 по 01.10.2013 рр. за водно-температурними показниками в області був в цілому близьким до середньобагаторічних значень

       Середньодобові температури повітря за період становили 6,8– 9,0ºС, що вище від норми на 0,2 – 1,5º, а суми атмосферних опадів в передгірській та гірській частинах області 712 – 903 мм, що менше від норми на 9 – 81 мм. На рівнинній частині їх випало більше норми на 33-153 мм.     Випадання атмосферних опадів було дуже нерівномірним на протязі року. Особливо значні атмосферні опади випали на початку весни – у березні місяці, які спричинили підтоплення сільських населених пунктів і с/г угідь.

       Режим ґрунтових вод на осушуваних землях формувався в основному під впливом вище перерахованих кліматичних, а також  господарських умов.

       Площа підтоплених меліорованих земель по Львівській області в 2013 р. складала 11481,2 га, а прилеглих до них – 307 га

       Постійно підтопленими є 3270 га осушуваних та прилеглих до них земель, здебільшого через високі РГВ (землі з неефективною роботою осушної мережі) та на площі 828 га технічно несправного дренажу, а також через підняття РГВ при шахтному видобутку вугілля в Сокальському районі.

       Найбільше таких земель знаходиться у Пустомитівському, Городоцькому, Сокальському, Самбірському і Миколаївському районах. 

       На 8468 га площі земель підтоплення мало сезонний характер і з’являлось у весняний та окремі вологіші місяці літньо-осіннього періодів, в основному через замулення осушувальної мережі. Найбільше таких земель в Дрогобицькому, Самбірському, Радехівському, Пустомитівському і ін. районах.

       Епізодичне підтоплення спостерігалось на площі 41,4 га, пов’язане із підтопленням населених пунктів  і с/г угідь паводковими водами, зокрема на початку квітня (31.03-11.04.13р.), а також замуленням русел рік і каналів .

       Підтоплення територій сільських населених пунктів за період з 01.10.2012р. по 01.10.2013р. в зоні впливу меліоративних систем спостерігалось в окремих районах Львівської області у весняно-літній період.

       Відбувалось в основному внаслідок весняного сніготанення та випадання зливових дощів, що привело до різкого підняття РГВ.

       Активний розвиток весняної повені на території області розпочався з 31 березня по 17 квітня 2013 року, що привело до різкого підняття води в ріках Дністер, Західний Буг, Рата і інших, а також підтоплення заплавних земель, с/г угідь і населених пунктів.

       Найбільш підтопленими виявились села Гірське, Більче і Розвадів Миколаївського району; с.Забір’я, с.Соколівка, с.Соколя – Буського; с. Станіславчик, с.Черниця – Бродівського; с. В.Вільшаниця, с.Бортків – Золочівського; с.Сілець, с.Межиріччя, с.Волсвин і с.Добрячин – Сокальського району.

       Загалом по області в 2013 році була підтоплена 231 садиба з площею підтоплення – 228,7 га і з глибиною залягання РГВ, в основному, вище 1,0.

       Протягом 2013 року для пониження рівнів ґрунтових вод Дублянським УВГ було проведено очистку каналів внутрішньо-господарської мережі на території Ямпільської с/р на суму 43,1 тис. грн., Годовицько-Басівської с/р на суму 94,7 тис. грн. На території Підберізької с/р проведено очистку каналів внутрішньо-господарської мережі і ремонт ГТС на суму 76,7 тис. грн. На Ставчанській о/с проведено очистку р. Ставчанки загальним обсягом 5,1 тис. м3 ґрунту, на о/с «Гнила Липа» р. Гнила Липа, каналів К-1, К-2, К-3 загальним обсягом 3,1 тис м3 ґрунту. Проведено вирубку чагарників в каналах на площі 65 га загальною протяжністю 82 км, очистку від намулу 167 ГТС, загальним обсягом ґрунту 330 м3 .

       Золочівським УВГ проведено очистку магістральних каналів К-5 на суму 1800 грн., МК-4 на суму 2816 грн. на Золочівській о/с, розчистку р.Лучок на ДГД для захисту с/г угідь від підтоплення на території Ясенівської с/р на суму 40 тис. грн. Буським УВГ для покращення гідрологічного стоку та захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок на території Буської міської ради виконано робіт на суму 23 тис. грн., проведено поточний ремонт внутрішньо- господарської мережі для захисту від підтоплення та покращення екологічного стану сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок на території Кутівської сільської ради Буського р-ну на 10 тис. грн.,  на території Заводської сільської ради Буського району на 13,5 тис. грн. Проводяться роботи з відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану приток р. Пустої на території Топорівської с/р проектною вартістю робіт 100 тис. грн.

       У поточному році для захисту с.н.п. і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод було також проведено Самбірським УВГ очистку каналів від намулу – 2,5 км, вирубку чагарнику – 99,6 км, ремонт ГТС – 66 шт. у Самбірському і Ст.Самбірському районах.

       Дрогобицьким УВГ проведено очистку каналів від намулу – 4,6 км, вирубку чагарнику на каналах – 68 км, ремонт ГТС – 105 шт. у Стрийському і Дрогобицькому районах.

       Жидачівським УВГ виконано очистку каналів від намулу і чагарнику – 437,7 га,  ремонт ГТС – 65 шт. ( о.с. Нежухівська – 32 шт., о.с. Зубра  – 5 шт., о.с. Тисменицька – 11 шт., о.с. Куна – 2 шт.  Миколаївського району), а також  очистку каналів від намулу і чагарнику – 196 га,  ремонт ГТС – 32 шт. (ДГД – 21 шт., о.с. Куна – 11 шт. Жидачівського району).

       Силами Жовківського УВГ було проведено поточний ремонт 151 шт гідротехнічних споруд (ГТС) на ряді осушних систем в Жовківському і Яворівському районах, розчистку русел рік та каналів обсягом 14,9 тис.м3 (6,8 км), а  також окошення берегів рік і каналів загалом на площі 3118 га.

       Сокальським УВГ проведено ремонт 124 шт. ГТС, розчистку русел рік і каналів на осушних системах району обсягом  20,8 тис. м3 (11,2 км), окошення берегів каналів на площі 437 га.

       Кам’янко-Бузьким УВГ – ремонт 55 ГТС, розчистку русел рік і каналів обсягом 11,7 тис. м3 (6,3 км), окошення берегів на площі 808 га, зокрема розчистку р. Думни на протязі 1,24 км.

Таким чином  формування меліоративного стану на осушуваних землях і прилеглих до них територіях Львівської області відбувались, головним чином, під впливом техногенних і кліматичних чинників.

Метеорологічні умови за поточний період в окремі місяці ( березень-квітень) сприяли виникненню короткочасного підтоплення на богарних та меліорованих землях.

Підтопленню, зокрема постійному, сприяв технічний стан осушувальної мережі і ГТС. Він в цілому задовільний, однак на деяких осушувальних системах виявлені численні  несправності відкритої і закритої осушувальної мережі та ГТС, в основному, внутрігосподарської.

Для покращення гідрогеологічних умов та запобігання виникнення підтоплення меліорованих земель і с.н.п. необхідно виконати наступні заходи:

            - провести очищення магістральних каналів та огороджувальної мережі від намулу, деревної та чагарникової рослинності;

            - відремонтувати гідротехнічні споруди на відкритій мережі, дренажні гирла – на закритій;

            - провести реконструкцію гончарного дренажу на площі 2349 га та побудувати його на 3947 га; (на торфоболотних грунтах – кротового дренажу);

-          виконати ремонтні роботи пошкоджених дамб.

Переглядів: 603 | Додав: johnkor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz